Nowa struktura normy ISO 9001

Konstrukcja nowego standardu została zmieniona tak, aby był w pełni dopasowany do ujednoliconej struktury stosowanej we wszystkich normach dotyczących systemów zarządzania. Znowelizowany standard ISO 9001 wspiera również system zarządzania w dostosowaniu się do aktualnych wyzwań stawianych organizacjom przez otoczenie biznesowe. 

W kontekście struktury warto zaznaczyć, że:

  • Struktura rozdziałów ma na celu dostarczenie jedynie zrozumiałej prezentacji wymagań, a nie modelu dokumentowania polityk, celów i procesów zachodzących w organizacji.
  • Struktura nowej normy ISO 9001 oparta została na wymaganiach dokumentu Annex SL 2013, mówiącego o tym, że normy systemów zarządzania muszą posiadać w przyszłości taką samą strukturę, podział jak również wspólne moduły tekstowe oraz terminologię. Powinno to stanowić gwarancję tego, że wszystkie normy systemu zarządzania będą posługiwać się takim samym nazewnictwem rozdziałów i tekstów nagłówkowych.
  • Szkielet normy został sporządzony w formie, która pozwala na łatwiejszą integrację podczas wdrażania zintegrowanego systemu zarządzania w oparciu o więcej norm.
  • W nowej strukturze przewidziany jest podział na dziesięć rozdziałów:

1. Zakres normy

2. Powołania normatywne

3. Terminy i definicje

4. Kontekst organizacji

5. Przywództwo

6. Planowanie

7. Wsparcie

8. Działania operacyjne

9. Ocena efektów działania

10. Doskonalenie

Norma ISO 9001:2015 ma znacząco mniej nakazowy charakter niż poprzednia wersja i koncentruje się na efektywności i sukcesie organizacji.W obecnej wersji zmieniono również część terminów i definicji, ale o tym w kolejnej części cyklu.

  .  
... Wdrożenie

 

- wstępna weryfikacja organizacji
- szkolenia wstępne dla kadry kierowniczej
- opracowywanie niezbędnej dokumentacji
- zidentyfikowanie wymogów prawnych
- analiza ryzyka

- szkolenia auditorów wewnętrznych
- pomoc w procesie certyfikacji
- przeprowadzenie auditów wewnętrznych
  i Przeglądu Zarządzania

 .
 

Zapytaj o bezpłatną wycenę >

tel. +48 519 530 370

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

 

Dane firmy

NCES Centrum Usług Eksperckich

e-mail info@nces.pl

Dział Usług Eksperckich

tel. 519 530 370

Dział Szkoleń

tel. 519 530 380

 

 

Aktualnie organizujemy szkolenia

Szkolenie z wymagań ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015 – zmiany w standardach dla systemów zarządzania

Szkolenie z wymagań ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015 – zmiany w standardach dla systemów zarządzania

Szkolenie otwarte, ukierunkowane na dostosowanie zintegrowanego systemu zarządzania do znowelizowanych norm. Szkolenie dedykowane jest osobom zaangażowanym w bieżące działania w ramach Systemu Zarzadzania, takim jak np.: Pełnomocnik ds. SZ; Auditorzy SZ; Kadra kierownicza organizacji; Wszyscy zainteresowani tematyką...
Szkolenie z wymagań ISO 14001:2015 – zmiany w standardzie dla systemów zarządzania środowiskowego

Szkolenie z wymagań ISO 14001:2015 – zmiany w standardzie dla systemów zarządzania środowiskowego

Szkolenie otwarte, ukierunkowane na dostosowanie systemu zarządzania środowiskowego do znowelizowanego standardu. Szkolenie dedykowane jest osobom zaangażowanym w bieżące działania w ramach Systemu Zarzadzania, takim jak np.: Pełnomocnik ds. SZ; Auditorzy SZ; Kadra kierownicza organizacji; Wszyscy zainteresowani tematyką...
Szkolenie z wymagań ISO 9001:2015 – zmiany w standardzie dla systemów zarządzania jakością

Szkolenie z wymagań ISO 9001:2015 – zmiany w standardzie dla systemów zarządzania jakością

Szkolenie otwarte, ukierunkowane na dostosowanie systemu zarządzania jakością do znowelizowanego standardu. Szkolenie dedykowane jest osobom zaangażowanym w bieżące działania w ramach Systemu Zarzadzania Jakością, takim jak np.: Pełnomocnik ds. SZJ; Auditorzy SZJ; Kadra kierownicza organizacji; Wszyscy zainteresowani...
Zmiany w normie ISO 9001:2015 - Szkolenie zamknięte

Zmiany w normie ISO 9001:2015 - Szkolenie zamknięte

Szkolenie zamknięte, ukierunkowane na dostosowanie systemu zarządzania jakością do znowelizowanego standardu ISO 9001:2015. Szkolenie dedykowane jest osobom zaangażowanym w bieżące działania w ramach Systemu Zarzadzania Jakością, takim jak np.: Pełnomocnik ds. SZJ; Auditorzy SZJ; Kadra kierownicza organizacji;...
BRC Global Standard for Packaging and Packaging Materials Issue 5

BRC Global Standard for Packaging and Packaging Materials Issue 5

Szkolenie z wymagań standardu BRC, uwypuklające zmiany w normie dla producentów opakowań i materiałów opakowaniowych. (szkolenie uwzględnia najnowsze zmiany w wydaniu 5) Szkolenie otwarte, ukierunkowane na dostosowanie systemu zarządzania do znowelizowanego standardu.